Paroc akmens vate ir energoefektīva

Paroc akmens vate ir energoefektīva

 

Energoefektīvas vides izveide reizē ir gan atbildība, gan izdevība. Mūsu mājokļiem un birojiem ir nozīmīga loma klimata izmaiņu novēršanā. Aptuveni 40% cilvēku radīto siltumnīcefekta izraisošo emisiju rodas no slikti siltinātām mājām un birojiem, kā arī enerģijas, kas nepieciešama to apsildei.

Siltumizolācijai ir nozīmīga loma ēkas energoefektivitātē un tā var nodrošināt līdz pat 75% no kopējā ēkas enerģijas patēriņa samazināšanas potenciāla. Atbilstoša siltumizolācija ēkām samazina enerģijas izmaksas.

Turklāt atbilstoši nepieciešams izolēt arī HVAC sistēmas un rūpnieciskās iekārtas, ja karstā gaisa vai šķidrumu transportēšanai tiek izmantotas caurules un gaisa kanāli.

Ņemot vērā augstās temperatūras, kas tiek izmantotas rūpnieciskajās iekārtās (piemēram, spēkstacijās), siltuma zudums ir krietni lielāks nekā pasīvajās mājās. Kad caurules un iekārtas netiek atbilstoši izolētas, nepieciešams vairāk enerģijas, lai saglabātu siltuma līmeni.

Paroc akmens vate

  • Tai ir pirmšķirīgas siltumizolācijas īpašības - arī pie augstām temperatūrām
  • Sastāv no 95%-98% gaisa ar ļoti zemu siltumvadītspēju
  • Saglabā savu izolācijas veiktspēju un apmērus visu ēkas dzīves ciklu
  • Par katru CO2 tonnu, kas tiek radīta akmens vates ražošanas procesā, aptuveni 200 tonnas CO2 tiek ietaupītas ar tās siltumizolācijas īpašībām 50 gadu periodā. (Avots: EURIMA).