Ugunsaizsardzība: apšuvumi / gaiteņi

Sienu un griestu apšuvuma materiālu izvēle var būtiski ietekmēt uguns izplatīšanos un uguns pastiprināšanās ātrumu, lai gan parasti tie nav materiāli, kuri pirmie uzliesmo. Jo īpaši svarīgi tas ir gaisa cirkulācijas vietās, kur apšuvums dod liesmām iespēju izplatīties, un kur ļoti iespējams, ka ātra uguns izplatīšanās neļaus izglābties ēkas iemītniekiem.

Uguns izplatīšanos ietekmē vairākas apšuvuma materiālu īpašības. To skaitā ir uzliesmošanas vieglums un ātrums, ar kādu apšuvuma materiāls degšanas laikā atdod siltumu. Eiropas ugunsdrošības testu un klasifikācijas vadlīnijās ir noteikta iekšējā ugunsgrēka izplatīšanās ierobežošana ar šo īpašību kontroles palīdzību.

 

Ēkā ir nepieciešami aizsargāti gaiteņi, pa kuriem iedzīvotāji varētu izglābties ugunsgrēka gadījumā. Ir jāievēro būvniecības noteikumu prasības par plātnēm un sienu apšuvumu, kas veido starpsienu ārējo virsmu.

Skaņas izolācijas plātnes uz PAROC akmens vates bāzes ir ugunsdrošas un ir piemērotas izmantošanai jebkura veida gaiteņos.