Skaņa

Skaņa

Telpu akustikas projektēšana ir telpas tehniskā sagatavošana paredzētajam pielietojumam. Akustikas projektēšanas procesā skaņas telpā iedala divās kategorijās: vēlamas skaņas un traucējošas skaņas. Vēlamās skaņas ir skolotāja balss klasē un mūzikas skaņas koncertzālē. Traucējošās skaņas ir nevēlami trokšņi un pārāk stipra atbalss. Akustikas projektēšanas mērķis ir vēlamo skaņu izplatīšanās un traucējošo skaņu absorbcijas veicināšana.

Mums ir kvalitatīvi skaņas izolācijas un telpu akustikas risinājumi dažādām ēkām un pielietojumiem. Šī lapas sadaļa satur izplatītākos risinājumus skaņas izolācijai arī pie ēku siltināšanas. Izvēlieties nepieciešamo PAROC izstrādājumu šiem risinājumiem.

Slēgtā telpā skaņas viļņi nevar brīvi pārvietoties – tos ierobežo telpas sienas. Sienas daļēji absorbē skaņu un daļēji to atstaro. Akustikas projektētāja galvenais uzdevums ir skaņas atstarošanas regulēšana un piemērota reverberācijas ilguma nodrošināšana.

Skaņas absorbcija nozīmē, ka skaņa netiek atstarota no materiāla. Akustisko materiālu uzdevums ir absorbēt skaņas, kas citādi tiktu atstarotas un radītu nepatīkamu troksni telpā. Lai materiāls labi absorbētu skaņas, tam ir jābūt porainam un gaisa caurlaidīgam – PAROC akmens vatei piemīt abas minētās īpašības. Akmens vates skaņas absorbcijas koeficients ir ~0,90–1,00 (frekvences virs 500 Hz), kas tas nozīmē, ka šis materiāls absorbē 90%–100% skaņas. Zemajām frekvencēm izmantojiet ģipškartona plākšņu slāņus ar akmens vati.