Pamati

Grunts
Pamati ir ēkas konstrukcijas apakšējais un svarīgākais balsts. Šajā ēkas daļā ir visgrūtāk veikt pārmaiņas pēc tam, kad ēka ir uzbūvēta, tāpēc jau no sākuma nepieciešams kārtīgi izplānot un izolēt pamatus.

Pamatu projektēšanas procesā lielas grūtības rada sala iedarbības seku novēršana. Salā piebriest grunts, saplaisā pamati, un tiek bojāta visa ēkas konstrukcija. Tomēr pareiza izolācija var novērst gan sala iedarbību, gan citas problēmas. Akmens vate ne vien novērš sala iedarbību un citas problēmas, bet arī ļauj samazināt apkures izmaksas un uzlabot komfortu telpās, kas atrodas zem zemes.

Mums ir kvalitatīvi grīdu risinājumi pagraba sienām un pamatiem. Šī lapas sadaļa satur izplatītākos siltināšanas risinājumus ēku pamatiem un pagraba sienām , kā arī ēku siltināšanai. Izvēlieties kāds PAROC izstrādājums ir nepieciešams.

Pāļveida pamati ir labs risinājums vietās , kur ir augsts gruntsūdens līmenis. Siltuma zudumu novēršanai zem pamatu joslas var lietot XPS ECOPRIM plāksnes.
Plākšņveida pamati ir viegls un ekonomisks veids kā veidot ēkas pamatus. Šos pamatus ir vieglāk izolēt un nodrošināt siltumziolācijas slaņa nepārtrauktību bez termiskajiem tiltiem.
Pamatu sienas ir reizē arī pagrabu sienas ēkās, kur tiek veidoti pagrabi. Lai novērstu siltumenerģijas zudumus pamatu sienas arī ir jāizolē.

Renovējamām ēkām parasti ir pagrabi un pagrabu sienas ar cokola fragmentiem virszemes daļā. Tādejādi ārējās vertikālās daļas ir labi jānoizolē visā tās augstumā no pamatu pēdas līdz sienas siltumizolācijas atzīmei.