Jumti

Jumti

Neskatoties uz jumta veidu vai tipu tā ir visjūtīgākā ēkas konstrukcijas daļa attiecībā uz siltumenerģijas zudumiem un energo efektivitāti. Kad tiek samazināti siltuma zudumi caur jumtu , ir nepieciešams mazāk siltumenerģijas, lai apkurinātu visu māju.

Mums ir kvalitatīvi risinājumi jebkuram jumtu veidam; lēzeniem jumtiem, mansardiem, slīpiem jumtiem Šī lapas sadaļa satur izplatītākos jumtu siltināšanas risinājumus, kā arī ēku siltināšanai. Izvēlieties kāds PAROC izstrādājums ir nepieciešams.

Lēzenie jumti ir jumti ar slīpumu no 1:10 līdz 1:80

Vairums jumtu ar nelielu slīpumu kalpo tikai īsu laiku, jo drīz vien to konstrukcijā iesūcas mitrums. Tāpēc ir ļoti svarīgi, projektējot ēkas ar plakanu jumtu, parūpēties par jumta aizsardzību pret mitrumu. Mitrums iekļūst jumta konstrukcijā un rada problēmas trijos dažādos veidos:

  • Jumta seguma klāšanas laikā: lietus un mitri materiāli 
  • Gaisa noplūde: mitrs gaiss no dzīvojamām telpām nonāk jumta konstrukcijā pa balsta konstrukcijas spraugām 
  • Hidroizolācijas membrānas defekti: pārrāvumi membrānā ļauj ūdenim iesūkties jumta konstrukcijā no ārpuses

Lai kādā veidā mitrums nonāktu jumta konstrukcijā, tas vienmēr izraisa vienādas sekas: samazina energoefektivitāti, palielina metāla daļu (seguma un stiprinājumu) koroziju, izolācijas materiāla mehāniskos bojājumus un līmētu savienojumu stingrības samazināšanos. Tādas sekas samazina konstrukcijas ilgderīgumu un darbmūžu, izraisa veselības un drošības problēmas.

Gan dzīvojamām, gan saimniecības ēkām visbiežāk ir slīpi jumti. Neatkarīgi no slīpuma vai leņķa jumts ir svarīgākā ēkas apvalka sastāvdaļa, no kuras atkarīgi gan siltuma zudumi, gan energoefektivitāte. Ja izdodas samazināt siltuma zudumus caur jumtu, tad vajag mazāk enerģijas visas mājas apsildīšanai.
Ēkai ar slīpu jumtu siltumizolācijas ierīkošana siju līmenī (aukstajos bēniņos) ir lētākais jumta izolēšanas veids. Viens no lētākajiem paņēmieniem, kā to izdarīt, ir akmens vates siltumizolācijas ielikšana starp sijām un pēc tam uz tām. Ar šo paņēmienu bēniņu izolācija ļoti uzlabo ēkas energoefektivitāti, izņemot dzegu vietas, kur ir dabiski siltumizolācijas biezuma ierobežojumi.

Paroc mansardu jumta risinājumi garantē drošus un veselīgus dzīvošanas apstākļus mājā. Mūsu izolācijas materiāli ir ilgmūžīgi un elastīgi, tie ir pieejami dažādās formās, bet visi ir viegli un ērti ierīkojami koka karkasa konstrukcijās. Porainības dēļ šim materiālam ir teicamas skaņas izolācijas īpašības, kā arī ugunsdrošība, kas garantē labāko iespējamo aizsardzību pret ugunsnelaimi.

Lēzenu jumtu renovācija (jumti ar nelielu slīpumu)

Veiciet jumta renovāciju, kamēr jumta sūces nav radījušas ēkas apvalka bojājumus. Vizuāli pārbaudiet jumta slīpes, dzegas, jumta segumu, jumta tekņu darbību, notekas, šķērsojumus un izvirzījumus. Kad veicat veca jumta renovāciju, rīkojieties atbilstoši vispārējām jauna jumta projektēšanas un būvēšanas vadlīnijām.

Pārbaudot renovējamā jumta stāvokli, pievērsiet uzmanību vecajai izolācijai. Ja jumts ilgāku laiku ir bijis bojāts, noņemiet veco izolāciju izmirkušajās vietās un aizstājiet to ar jaunu izolācijas materiālu. Vajadzības gadījumā izlīdziniet veco jumta segumu un ierīkojiet tam slīpumu, lai uzlabotu ūdens aizplūšanu. Jaunās slīpes ir visefektīvākās, ja tās ierīko uz vecā jumta seguma. Izmantojiet Paroc „cut-to-fall” jeb slīpu piegriezto plākšņu risinājumus vai keramzītu. Lūk, daži efektīvas jumta konstrukcijas renovācijas piemēri:

Vienkāršs un finansiāli izdevīgs līdzšinējās izolācijas uzlabošanas paņēmiens ir papildu siltumizolācijas ierīkošana bēniņos. Lielā telpa starp griestiem un jumta konstrukciju ļauj sasniegt augstu siltumizolācijas līmeni.

Pirms papildu siltināšanas bēniņos pārbaudiet, vai jumta konstrukcija ir labā stāvoklī.